Qbebe Forum

Prima pagină BEBELUSUL Ingrijirea bebelusului

Accesoriile pentru purtat bebelusul

Nu esti singura care se confrunta cu situatii aparent fara iesire. Impartaseste experienta ta cu alte mamici si afla raspunsuri la intrebarile tale.

admin
Site Admin

Judeţ:
Vizualizare profil

Accesoriile pentru purtat bebelusul

Mesajde admin » 19.04.2010 10:38 pm

In articolul Accesoriile pentru purtat bebelusul, intre moda si utilitate au fost prezentate pe scurt accesoriile ce iti pot fi de folos atunci cand vrei sa iti scoti copilul la o plimbare prin parc. Ce parere ai despre aceste accesorii? Le gasesti utile sau le consideri doar o modalitate de a fi in pas cu moda?
www.qbebe.ro

CarmenR

Judeţ:
Vizualizare profil

Re: Accesoriile pentru purtat bebelusul

Mesajde CarmenR » 22.09.2010 2:24 pm

Unele dintre ele sunt utile. Insa eu tot clasicul landou as alege.

idimitriu

Judeţ:
Vizualizare profil

Mesajde idimitriu » 23.10.2010 2:03 am

wrap-urile ROCK!! baietelul meu a stat in wrap de la 1 zi pana acum - 6 luni and we keep going!

e super practic, pentru ca 1. ai mainile libere; 2. nu il pierzi/ nu il fura nimeni (hehe, glumesc); 3. copilul e aproape de inima mamicii si cel putin baietelul meu e foarte fericit acolo.

Cand am fost in romania, am fost uimita ca nu sunt mai populare aceste accesorii, avand in vedere ca romania nu e "stroller-friendly", adica: nu poti merge cu caruciorul pe trotuar pentru ca toti sunt parcati neregulamentar, nu exista lifturi la metrou, nu exista scari speciale la autobuze/tramvaie, e o adevarata aventura sa iesi cu caruciorul. Eu nici nu m-am mai carat cu el, l-am purtat exclusiv pe bebelus.

Rose

Judeţ:
Vizualizare profil

Mesajde Rose » 25.10.2010 6:53 pm

Interesant, o schimbare binevenita fata de clasicul caricior.

elena.T

Judeţ:
Vizualizare profil

Mesajde elena.T » 13.08.2012 11:37 am

Bebelusului meu nu prea ii place in carut, asa ca am fost nevoita sa incerc un port bebe.
S-a dovedit a fi foarte folositor, cand plecam la plimbare sau cumparaturi nici nu mai luam carutul cu noi. Bebe poate privi in jur nestingherit, iar dupa ce-si satisface curiozitatea adoarme cu capul sprijinit de umarul meu :) . Dau nota zece acestei inventii.

Moderatori: gabipo, amyqbebe, DeniFlo