Qbebe Forum

Prima pagină BEBELUSUL Alimentatia bebelusului

Cel mai bun lapte praf pentru bebelusi

Bebelusul tau are nevoie de o atentie sporita iar alimentatia ii va influenta dezvoltarea ulterioara. Discuta cu alte mamici despre alimentatia sanatoasa a bebelusului tau.

addelaroxana

Judeţ:
Vizualizare profil

Re: Cel mai bun lapte praf pentru bebelusi

Mesajde addelaroxana » 12.07.2014 2:54 am

Cel mai bun lapte este cel de mama, este unic, beneficiile lui nu se compara cu niciun alt aliment. Majoritatea bebelusilor se trezesc de 1-2 ori pe noapte sa manance, chiar daca sunt hraniti 100% cu lapte praf, deci faptul ca doarme mai bine este doar un mare MIT.

Fiecare copil este unic, si nu-i putem compara, unul mananca mai mult ziua iar noaptea doarme. Asa cum fiecare organism este unic, la fel si laptele fiecarei mame este cel mai bun pentru bebelusul ei.

Majoritatea bebelusilor care incep sa se hraneasca si cu biberon, prefera mai mult biberonul si cu timpul renunta la laptele de mama.

dyanadee

Judeţ:
Vizualizare profil

Mesajde dyanadee » 24.07.2014 3:41 pm

Buna mamicilor, am o intrbare, bebele meu sa nascut cu 2.600 kg si acum la 3 luni are 5 kg, alimentat numai la san, nu e prea putin 5 kg? Incerc sai dau de cateva zile aptamil dar refuza bibefonul si daca I dau fortat vomita, in sani parca nu mai vine lapte mai deloc, astazi nu mia mancat aproape deloc, cd sa fac sa accepte biberonul?

Ema Pop

Judeţ:
Vizualizare profil

Mesajde Ema Pop » 28.06.2018 10:44 am

Buna! Eu am avut probleme mari cu alaptarea. Am reusit sa ii dau san pana la 6 luni. Insa apoi a fost nevoie sa renunt si sa trec la lapte praf. A fost cea mai grea decizie din viata mea, si m-am simtit super vinovata. M-a ajutat mult acest articol, despre cum alegi cel mai bun lapte praf . Sa aveti o zi frumoasa, mamici!

Anterior

Moderatori: gabipo, amyqbebe, DeniFlo