Nativii din zodiac care fug de singurătate

Nativii din zodiac care fug de singurătate
Bianca Geica - Redactor Senior

Unele persoane adoră să petreacă timp singuri și privesc despărțirile ca un prișej de a se redescoperi. Nu și acești nativi, care nu suportă ideea de a nu avea alături un partener cu care să împartă și bune, și rele! Sunt dependenți de jumătatea din cuplu si fug de singurătate cât îi țin picioarele.

4 zodii care fug de singurătate

Aceste zodii simt pierdute fără sprijinul unui partener de viață! Află dacă te numeri printre ele:

Rac

Racul este un romantic incurabil, iar atunci când o persoană îi stârnește interesul, va face tot posibilul ca aceasta să îi rămână alături cât mai mult timp.

Racul vrea să se așeze la casa lui cât mai repede. Și ori de câte ori începe să dezvolte sentimente pentru cineva, acest nativ presupune că acea persoană este cea cu care este menit să își petreacă restul vieții. Dacă se dovedește că se înșeală, atunci nu va trece mult timp până când va găsi pe altcineva în care să își pună speranțele.

Leu

Leilor le place să fie mai mereu în centrul atenției, dar sunt și foarte sunt romantici, așa că vor să găsească persoana potrivită pentru ei. Respingerea nu îi va opri. Vor alerga după persoana pe care o doresc, deoarece preferă să încerce să facă o relație să funcționeze și să eșueze decât să nu încerce niciodată. Leii sunt rareori singuri pentru că atât de multe persoane care se îndrăgostesc de ei, iar lor le este greu să reziste tentației.

Gemeni

Gemenii sunt „fluturi sociali”. Le place să iasă în oraș și să se distreze. De fapt, este greu pentru acești nativi să stea singuri cu propriile gânduri pentru mult timp. Ei preferă să rămână ocupați, preferă să fie înconjurați de oameni.

Ei sar mereu de la o pasiune la alta și chiar și de la o relație la alta. Sunt aventuroși, lipsiți de griji și adoră să experimenteze și să încerce lucruri noi. Vor să își găsească sufletul pereche, iar din punctul lor de vedere singura modalitate de a face asta este prin a da tuturor potențialilor parteneri o șansă.

Balanță

Balanțele se vor îndrăgosti de o mie de ori de-a lungul vieții lor. Ei văd frumusețea în toți cei pe care îi întâlnesc, așa că le este greu să refuze oportunitatea de a construi o nouă relație cu cineva special.

Acești nativi sunt îndrăgostiți de ideea de dragoste. Ei sunt romantici. Își doresc să fie luați de val din nou și din nou. Adoră stadiul de iubire de „cățeluș”, așa că nu vor spune nu atunci când cineva special se arată interesat de ei. Chiar dacă nu-și uită niciodată foștii iubiți, trec destul de repede peste relațiile eșuate. Nu rămân niciodată singuri pentru mult timp, deoarece au multă iubire de împărtășit. Nu se pot opri din a se îndrăgosti din nou și din nou.

Citește și:

Surse foto: istockphoto.com

Surse articol: collective.world

Noutăți de la Qbebe

Înscrie-te la newsletter-ul Qbebe și primești ultimele noutăți.

Vă rugăm să completați câmpurile necesare.

    © 2026 Qbebe