Sânziana Buruiană este însarcinată, dar încă își mai alaptează fetița de 5 ani:”încerc să îi explic că trebuie să păstrăm laptele pentru bebeluș”

Sânziana Buruiană este însarcinată, dar încă își mai alaptează fetița de 5 ani:”încerc să îi explic că trebuie să păstrăm laptele pentru bebeluș”
Andrada Popa

Acum un an, fosta asistentă TV, Sânziana Buruiană declara că vrea să intre în Cartea Recordurilor cu cea mai lungă perioadă de alăptare. În urmă cu ceva timp, aceasta anunța că este însărcinată, că va naște în octombrie și că va fi dificil, pentru că nu știe cum o va convinge pe fetița ei de 5 ani, Izabela, că laptele din sânii ei va fi pentru bebeluș.

Sânziana Buruiană a anunțat fericită că este însărcinată cu al doilea copil și că știe deja cum își va numi viitorul copil: „M-am gândit foarte mult în această perioadă și chiar mi-aș dori, dacă este băiețel, să poarte numele tatălui meu pe care l-am pierdut anul trecut (n.r. Viorel). Și ar fi ideal, mai ales că eu cred că este un suflet trimis de Sus. Dacă este fetiță, mi-aș dori ca unul dintre nume să fie al bunicii mele pe care o chema Ana Olga. Mai ales că se va naște cam de ziua ei, în acea perioadă. În luna octombrie”, a povestit Sânziana pentru Antena Stars.

Sânziana Buruiană este căsătorită cu fostul fotbalist Nicolae Zuluf, iar Izabela, fiica lui și a Sânzianei, s-a născut pe 7 ianuarie 2016. ”El este foarte fericit. Și-a dorit și își dorește să să avem cât mai mulți copii, dacă se poate. Cea mică la fel, spre surprinderea mea nu este deloc geloasă. În schimb eu sunt fricoasă pentru perioada ce va urma pentru că o să fie destul de dificil.

Întrebată dacă mai alăptează, vedeta a confirmat: ”Da, da, mai alăptez și acum. Chiar mă gândesc cum o să fac. Încerc să îi explic că trebuie să păstrăm laptele pentru bebeluș, dar dacă nu va renunța, nu știu ce voi face.” a subliniat aceasta într-o intervenție telefonică pentru Antena Stars. Ea își motiva această decizie de alăptare prelungită prin faptul că fiica ei se bucură de o imunitate foarte bună, că nu răcește, chiar dacă la grădiniță copiii din jurul ei se îmbolnăvesc adesea.

 

 

 

 

 

1 Vezi galeria foto » 3 4

Surse foto: Facebook

Noutăți de la Qbebe

Înscrie-te la newsletter-ul Qbebe și primești ultimele noutăți.

Vă rugăm să completați câmpurile necesare.

    Alte articole care te-ar putea interesa
    © 2026 Qbebe