Claudia Puican și Armin Nicoară sunt proaspăt căsătoriți dar pleacă separat în luna de miere. Ce se întâmplă în căsnicia lor

Claudia Puican și Armin Nicoară sunt proaspăt căsătoriți dar pleacă separat în luna de miere. Ce se întâmplă în căsnicia lor
Mariana Voinea

Armin Nicoară și Claudia Puican și-au unit destinele, organizând un eveniment la nivel înalt, o nuntă - botez cu peste 1000 de invitați. Așa cum era și normal, au hotărât să plece în luna de miere. Însă cei doi însurăței au luat o decizie surprinzătoare. Mirii pleacă separat, în locații diferite în luna de miere, la doar câteva zile după nunta lor grandioasă.

„Claudia o să plece în Dubai, eu o să plec în Punta Cana. Nu reușim să plecăm amândoi...”

În luna de miere, Claudia Puican și Armin Nicoară pleacă separat în vacanțe. Cei doi au ales locații diferite și chiar și perioade diferite. Se pare că tânăra mireasă va pleca singură, cu bona și cu copilul în Dubai, iar Armin Nicoară va pleca alături de Stana Stepănescu, nașa lor și alți prieteni la Punta Cana, în luna decembrie. Claudia Puican nu-l va însoți, fiind mult prea departe pentru un zbor atât de lung cu băiețelul lor.

Claudia o să plece în Dubai, doar ea cu copilul și bona, eu nu reușesc, că am câteva filmări. Pe 9 decembrie o să plec eu în Punta Cana, cu nașa specială Stana Stepănescu, cu Irina Birou. Ăsta ne e programul. Nu reușim să plecăm amândoi. Claudia a zis că nu mai stă după mine, că se duce acolo. Noi avem un apartament în Dubai, ne simțim acolo ca acasă.

Claudia Puican și Armin Nicoară au ajuns la spital cu bebelușul lor! Ce se întâmplă acum cu micul Amir

I-am zis să se ducă să se relaxeze, să meargă la căldură, iar ea în Punta Cana nu mai vine, că a zis că e drumul foarte lung. Nu lăsăm nici copilul singur acasă și, atunci, a zis Stana Stepănescu să merg eu cu ele și niște prieteni. Vom sta 7 zile. Avem o lună de miere separată. Momentan nu am planificat nimic împreună", a declarat pentru Spynews, Armin Nicoară.

„Sunt foarte mulțumit de tot ce a fost: de dar, de invitați”

Armin Nicoară susține că este foarte mulțumit de cum a ieșit evenimentul organizat în amănunt de cei doi însurăței. Artistul a fost mulțumit de darul primit de la oamenii care au venit să le fie alături:

Suntem chiar foarte mulțumiți. Lumea știe că la evenimentele trecute nu am făcut nimic pentru bani, nu am făcut cu dar. Dacă am făcut o petrecere, mi-am dorit să fie doar toată lumea alături de mine. Acum, de data asta, sunt foarte mulțumit de tot ce a fost: de dar, de invitați, a fost mult peste așteptările mele.

Chiar nu mă așteptam să iasă atât de bine. Am avut mari emoții să organizez un așa eveniment. Totul s-a întâmplat în decurs de o lună, pe repede înainte. Nici n-am mai reușit să dăm toate invitațiile, le-am dat telefonic”.

Cu ce probleme se confruntă în sarcină Claudia Puican. Vedeta a rămas însărcinată prin fertilizare in vitro

Armin Nicoară și Claudia Puican, nuntă cu peripeții

Artistul a declarat pentru Spynews faptul că a avut parte și de peripeții la nuntă. Una dintre ele a fost legată de elicopterul cu care a sosit la locația evenimentului: „Și în ziua evenimentului am avut o peripeție. Nașa specială și-a dorit să mă ia cu elicopterul de acasă și să mă ducă la locație. A fost totul ok, aveam toate aprobările de la turnul de control, iar cu 5 minute înainte să aterizăm ni s-a zis că nu mai putem ateriza acolo, că nu mai avem voie.

Claudia Puican și Armin Nicoară vor deveni părinți pentru prima dată, după trei ani de încercări

Mi s-a dat totul peste cap. Eu vorbisem cu toată lumea de la televiziuni că la ora 16 aterizez, toți intrau în direct, noi aterizam prin altă parte, s-a dat totul peste cap”.

De asemenea, o altă peripeție a fost legată de invitații care au venit la petrecere însoțiți de alți prieteni, ceea ce le-a dat puțin planurile peste cap, însă totul s-a rezolvat și nuntașii s-au bucurat de o nuntă pe cinste.

Evenimentul a continuat și a doua zi cu altă petrecere la care au venit peste 200 de invitați spre surprinderea saxofonistului și a soției sale.

Claudia Puican și Armin Nicoară sunt proaspăt căsătoriți dar pleacă separat în luna de miere. Vezi galeria foto » Claudia Puican și Armin Nicoară sunt proaspăt căsătoriți dar pleacă separat în luna de miere. Saxofonistul pleacă în Punta Cana Claudia Puican și Armin Nicoară sunt proaspăt căsătoriți dar pleacă separat în luna de miere. Ce decizie au luat?

Surse foto: facebook.comfacebook.com

Surse articol: wowbiz.rocancan.rospynews.ro

Noutăți de la Qbebe

Înscrie-te la newsletter-ul Qbebe și primești ultimele noutăți.

Vă rugăm să completați câmpurile necesare.

    Alte articole care te-ar putea interesa
    © 2026 Qbebe