În fiecare weekend, sesiunile creative se vor încheia cu câte un spectacol de teatru: Aventurile lui Momo și Mumu; Teatru: Prințul fermecat; Teatru: Turtița rumenită; Cocoșelul neascultător; Punguța cu 2 bani; Albă ca zăpada și cei 7 pitici; Cei 3 Purceluși; Povestea cufărului zburător; Cenușăreasa; Rățușca cea urâtă.
Kids Club este un proiect organizat de Primăria Sectorului 6, prin Centrul Cultural European Sector 6 și Plaza România.
Programul integral al Kids Club din perioada 2 - 31 martie este disponibil mai jos. Acesta este actualizat periodic și pe site-ul plazaromania.ro .
Sâmbătă, 2 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de mărțișoare (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de buburuze (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Aventurile lui Momo și Mumu
Duminică, 3 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier ghiveci cu floare (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de fluturi (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Prințul fermecat
Sâmbătă, 9 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de albinuțe (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier Ikebana (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Turtița rumenită
Duminică, 10 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de vaze (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de buchet de flori pentru mama (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Cocoșelul neascultător
Sâmbătă, 16 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de roboți (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier Coliere hawaiene (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Punguța cu 2 bani
Duminică, 17 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de cactuși (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de Troli (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Albă ca zăpada și cei 7 pitici
Sâmbătă, 23 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de balerine (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de papioane (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Cei 3 Purceluși
Duminică, 24 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de dream catcher (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de Bufnițe (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Povestea cufărului zburător
Sâmbătă, 30 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de rame de tablou (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de omizi (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Cenușăreasa
Duminică, 31 Martie
17.00 - 20.00 - MC costumat în personaj de poveste
17.00 - 20.00 - 4 animatori costumați în personaje de poveste (jocuri interactive, facepainting, baloane)
17.00 - 18.00 - Atelier de sperietori (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
18.00 - 19.00 - Atelier de magazin de flori (50 locuri - înscrieri în ordinea venirii)
19.15 - 20.00 - Teatru: Rățușca cea urâtă