O mama este arestată după ce și-a abandonat copilul în intersecție pentru că a vărsat mâncare în mașină

O mama este arestată după ce și-a abandonat copilul în intersecție pentru că a vărsat mâncare în mașină
Andrada Popa

Meseria de părinte nu este chiar la îndemâna oricui. Responsabilitatea educării unui copil este vitală pentru adultul care va ajunge. Însă, de multe ori chiar ei, adulții, nu aleg cea mai bună cale. Așa s-a întâmplat și cu o mamă din Houston care a ales să dea o lecție dură copilului ei de 10 ani.

Kesa Brown a fost arestată duminică pentru că a și-a împins băiețelul de 10 ani afară din mașină din cauza faptului că a vărsat mâncare. Aceasta l-a abandonat în mijlocul unei intersecții aglomerate din Houston, SUA, în condiții de caniculă extremă.   

 Băiețelul a fost găsit într-o benzinărie din apropierea intersecției și a declarat autorităților că mama lui l-a dat afară din mașină pentru că a vărsat mâncare în interiorul acesteia. Protecția Copilului a intervenit iar acesta a fost dat în grija unui tutore.

Mama a fost arestată iar cauțiunea ei a fost stabilită la 15 mii de dolari, aceasta fiind deja eliberată pe cauțiune în urma unui incident asemănător ce l-a implicat pe băiat. Kesa Brown a declarat că nu a anunțat poliția că fiul ei s-a pierdut pentru că permisul ei de conducere era expirat.  

 

 

Surse: NY Daily News, ABCNews,  Daily Mail

 

Noutăți de la Qbebe

Înscrie-te la newsletter-ul Qbebe și primești ultimele noutăți.

Vă rugăm să completați câmpurile necesare.

    © 2026 Qbebe