Ghicitoare despre omul de zapada De Ami Marţi, 24.05.2011 Stă în curte, lângă pom. Îi zici om, dar nu e om; Şi când soarele-ncălzeşte, Nu-l mai vezi, că se topeşte. Omul de zăpadă Urmareste-ne pe Google News