Mama fiicei mele vitrege s-a supărat că i-am cumpărat fetei un sutien

Mama fiicei mele vitrege s-a supărat că i-am cumpărat fetei un sutien
Andreea Guica - Redactor

O mămică din SUA a creat o dispută cu mama fiicei sale vitrege de 10 ani atunci când i-a cumpărat fetei un sutien. Toată povestea în articol.

O femeie povestește pe Reddit că i-a cumpărat fiicei sale vitrege un sutien, iar când mama sa biologică a aflat, aceasta și-a exprimat nemulțumirea.

Totul a început când Emma s-a plâns tatălui ei că nu mai este mulțumită cu hainele pe care le are în prezent. Așa că acesta a încurajat-o să meargă la cumpărături împreună cu mama sa vitregă, partenera lui.

femeie la cumparaturi

Zis și făcut. Cele două s-au dus la cumpărături și atunci mama vitregă a aflat și adevăratul motiv pentru care fata voia să meargă la cumpărături.

Aceasta a mărturisit că verișoara ei a luat-o peste picior pentru că sânii ei arătau ciudat sub un tricou și i-a spus că are nevoie de un sutien. Emma nu se simțea confortabil să-i spună asta tatălui ei, așa că s-a gândit să o roage pe mama sa vitregă să-i cumpere un sutien.

Bineînțeles că femeia a fost de acord și i-a cumpărat un sutien, împreună cu alte haine noi. Dan, tatăl fetei, a fost de asemenea de acord. Însă nu același lucru poate fi spus și despre mama biologică.

A doua zi, mama vitregă i-a trimis un mesaj mamei fetei, în care i-a povestit toată situația, inclusiv că au fost împreună la cumpărături și i-a luat un sutien.

Spre surprinderea femeii, mama Emmei s-a înfuriat teribil când a aflat, așa că a trimis înapoi un mesaj foarte lung în care i-a spus femeii să-și vadă de treaba ei și să nu se bage în treburile fiicei sale.

M-a avertizat să nu îmi bag nasul în viața fiicei sale și în conversații personale despre corpul său. Mi-a spus că asta e treaba ei și a tatălui și în nici uin caz treaba mea.

Acum mă simt prost și nu știu dacă am greșit eu sau a exagerat ea” mărturisește mama vitregă.

Internauții de pe Reddit au reacționat, ca de obicei, în comentarii.

Nu cred că ai greșit cu nimic, iar mama sa probabil nu este o persoană rea, ci doar geloasă, ceea ce e normal într-un fel”.

A avut nevoie de ceva și ai ajutat-o. Ai pus sentimentele Emmei pe primul plan și cred că asta trebuie să facă și mama sa” a mai spus cineva.

Toată lumea a fost de acord cu mama vitregă, spunându-i că nu a greșit cu nimic și că, probabil, mama Emmei va vedea asta într-un final.

 

Surse foto: www.pexels.com

Surse articol: https://cafemom.com/lifestyle/my-stepdaughters-mom-is-mad-i-got-her-a-bra/emma-is-still-pretty-young

Noutăți de la Qbebe

Înscrie-te la newsletter-ul Qbebe și primești ultimele noutăți.

Vă rugăm să completați câmpurile necesare.

    © 2026 Qbebe