Cum se înțelege acum Andreea Marin cu fiica ei, plecată la studii peste hotare. „Foarte greu"
În 2025, Ana Violeta Bănică a plecat în America, la studii. După ce a fost acceptată la Universitatea Cornell, tânăra a zburat peste mări și țări pentru a urma studii universitare în cadrul unei facultăți de prestigiu și pentru a studia dreptul. De acolo, Ana Violeta Bănică are parte de tot sprijinul mamei. Andreea Marin a ajutat-o chiar să își pregătească și să își amenajeze camera de cămin, însă recunoaște că dorul este mare. Care este relația dintre mamă - fiică de când Violeta a plecat la studii în Statele Unite?
„Greu, sincer foarte greu, dar ne iubim și iubirea topește distanțele”
La gala organizată la Palatul Parlamentului, cât și la gala organizată de Anca Diaconu, „Zâna surprizelor” a venit singură, deși își obișnuise fanii să vină împreună cu fiica ei. Acum, Ana Violeta Bănică este plecată în Statele Unite ale Americii, iar Andreea Marin este mai mereu singură.
Întrebată dacă îi simte lipsa fiicei ei, vedeta a răspuns: „Greu, sincer. Foarte greu. Dar ne iubim și iubirea topește distanțele și va veni în vacanță în scurt timp, o aștept. Se pare că Ana Violeta va veni în iarnă și cele două au planuri mari de sărbători”.
Andreea Marin, şocată de o decizie a fiicei ei: "E încă tânără, mai are timp să se răzgândească"
„Sărbătorile le petrecem acasă, împreună, știi că sunt omul surprizelor”
Întrebată ce va face de sărbători, Andreea Marin și-a făcut deja planul împreună cu fiica ei, Ana Violeta Bănică. „Sigur că da. Le petrecem acasă împreună, și cuvântul acesta, împreună, are o altă valență acum. E foarte important pentru noi”.
Cât despre surpriză, vedeta a povestit: „Dacă le-aș dezvălui, unde ar mai fi surpriza? Aveți răbdare. Ce e drept, nimic din ceea ce fac nu e făcut altfel decât cu multă seriozitate și cu multă dăruire. Și, de aceea, treaba iese bine”.
Andreea Marin încă nu s-a împăcat cu gândul că fiica este atât de departe, totuși vedeta știe că, în America, Ana Violeta Bănică va avea parte de o mulțime de oportunități profesionale și de un sistem de învățământ adaptat nevoilor educaționale. Vedeta o așteaptă cu drag acasă să petreacă sărbătorile împreună.
Surse foto: facebook.com
Surse articol: viva.ro, wowbiz.ro, elle.ro