Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

lactatia indusa

întreabă stein sorina
11:32, 28.05.2012

buna mamicilor am si eu o intrebare la voi am o fetita de 5 luni si vreau sa il mai alaptezi dar imi scade consistenta laptelui cunoateti cumva ceva medicamente care sa stimuleze lactatia sau sa induca lactatia materna in 2-3 zile

1 răspuns

Sabina
(12:33, 28.05.2012)

Iata un articol care te poate ajuta: https://www.qbebe.ro/bebelusul/alaptarea/10_trucuri_pentru_stimularea_lactatiei . Chiar daca e bine ca bebelusul sa fie alaptat cat mai mult, daca nu mai ai lapte, nu este o problema atat de mare, deoarece bebelusul este suficient de mare cat sa poti suplimenta lipsa laptelui cu alimente.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Alaptarea naturala / artificiala daca alaptez la san este rau ca i mai complectez intre mese lapte praf am in presia ca nu se satura ???????????? luizadina | 03.08.2013

    este rau in asta

    Alaptarea naturala / artificiala Cine a nascut prin cezariana la Regina Maria? Rat Daniela | 28.05.2013

    Buna ziua ! As vrea sa vorbesc cu mamici care au nascut prin cezariana la Regina...

    Alaptarea naturala / artificiala cati ml de lapte trebuie sa manance un bebelus de 6 saptamani la o masa loredana | 17.07.2013

    © 2026 Qbebe