Ghid de ingrijire a nasului E-book gratuit

Intreaba

Raspunde

Vezi intrebari care nu au primit inca raspuns. Si tu poti ajuta!

vezi intrebarile

Descopera

Vezi intrebarile care au primt deja raspuns.

vezi intrebarile

Cauta

buna! am nascut acum 2 luni si nu am depus inca dosarul pentru indemnizata de crestere a copilului, concediul de maternitate mi se termina pe data de 1 iulie. este posibil sa nu mi se mai acorde indem

Intreaba
suzana stan
| 12:20, 29.06.2012 2 răspunsuri

buna! am nascut acum 2 luni si nu am depus inca dosarul pentru indemnizata de crestere a copilului, concediul de maternitate mi se termina pe data de 1 iulie. este posibil sa nu mi se mai acorde indeminzatia daca am intarziat de cele 60 de zile? Va multumesc anticipat . O zi buna!

Oana
(14:52, 29.06.2012) a raspuns:

Potrivit art.15 din OUG nr.111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor, indemnizatia pentru cresterea copilului se stabileste incepand cu ziua urmatoare celei in care inceteaza, conform legii, concediul de maternitate, daca cererea este depusa in termen de 60 de zile lucratoare de la acea data.

ana
(13:06, 29.06.2012) a raspuns:

Pentru depunerea dosarului aveti la dispozitie 60 de zile de la sfarsitul concediului de lehuzie.

Raspunde si tu

Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai raspunde?

    Imediat dupa nastere
    in acest moment exista
    0 raspunsuri
    RASPUNDE
    Va rugam sa completati campurile necesare.
      Imediat dupa nastere
      in acest moment exista
      0 raspunsuri
      RASPUNDE
      Va rugam sa completati campurile necesare.
        Imediat dupa nastere
        in acest moment exista
        0 raspunsuri
        RASPUNDE
        Va rugam sa completati campurile necesare.
          Imediat dupa nastere
          in acest moment exista
          1 raspuns
          RASPUNDE
          Va rugam sa completati campurile necesare.
            © 2019 Qbebe