home
› Intrebari si raspunsuri
› Bebelusul
› Imediat dupa nastere
› Care a fost prima senzatie in momentul in care v-ati tinut in brate bebelusul?
Intreabă
întreabă Otilia
20:13, 15.03.2011
2 răspunsuri
raluca
(15:26, 08.04.2011)
Prima data mi l-a pus moasa foarte aproape de fata, asa incat mi-am apropiat obrazul de obrajorul lui, si prima senzatie a fost de finete, delicatete si moliciune maxima :) Iar cand l-am luat prima data in brate cu adevarat ma uitam la el si nu-mi venea sa cred ca e al meu si ca e atat de mic si de perfect :) Nu-mi vine sa cred nici acum, dupa 10 saptamani si sute de luari in brate ca eu am putut sa fac fiinta asta atat de mica si de delicata si de fina si totusi absolut functionala. E o senzatie pe care nu am cum s-o descriu, caci e noua si minunata, sunt sentimente pe care nu stiam ca le pot avea, dar sunt fericita am iata, am ocazia sa le simt si sa daruiesc...
Valentina
(18:38, 05.04.2011)
Am simtit ca pentru asta m-am nascut si ca sunt completa.
Raspunde si tu
Tu ce ai răspunde?
Imediat dupa nastere
daca am pauza de lucru o luna in ultimele 12 luni(am o fetita de 3 luni),mai primesc indemnizatia de crestere?
BORSAN CLAUDIA NICOLETA | 20.07.2013
- 0 raspunsuri
- raspunde
Imediat dupa nastere
am lucrat 1an si 4luni dupa caream renuntatfara sa stiu ca sunt insarcinata dar ma-m reangajat de1luna si jumatate ,ce drepturi am pt. cresterea copilului?
geanina | 30.06.2013
- 0 raspunsuri
- raspunde
Imediat dupa nastere
daca copilul a facut un an si o luna mai pot sa imi bag prenatalul sau este un termen limita
ghencea bogdan | 17.10.2012
- 0 raspunsuri
- raspunde