Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

cat voi castiga dupa ce nasc?

întreabă Mona
20:25, 15.03.2012

Sunt salariata si castig 1800 lei net , de curand am aflat ca-s insarcinata. Vreau sa stiu daca e cineva care ma poate ajuta sa inteleg cu ce bani voi ramane dupa ce voi intra in concediu de maternitate, in conditiile in care ma voi intoarce dupa ce bebe -ul va face 6 luni.Avem rate care depasesc bugetul nostru. Va rog daca este cineva sa ma ajute cu un raspuns, sa stiu daca imi permit sa fac bebe-ul, desi mi-l doresc f. mult.

1 răspuns

Delia
(20:56, 15.03.2012)

Iata care este modalitatea de calcul a indemnizatiei pentru cresterea copilului: https://www.qbebe.ro/mama/legislatie/indemnizatia_pentru_cresterea_copilului%3A_modificarile_anului_2012 . Draga mea, bani suficienti nu vei avea niciodata suficienti insa bucurie mai mare decat a avea un bebelus nu exista pentru o femeie. Asadar, lasa deoparte grijile astea legate de bani si bucura-te de minunea pe care ti-a dat-o Dumnezeu.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    © 2026 Qbebe