Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Primesc indemnizatie crestere copil?

întreabă vechiu nicoleta
12:46, 04.06.2011

Buna ziua! Am si eu o nelamurire. Sunt insarcinata in saptamana a 11 a, iar data probabila a nasterii este 26 dec. 2011. Sunt angajata din august 2007, in luna aprilie si mai 2011 mi-am luat 10, respectiv 11 zile lucratoare de concediu fara plata. In ce masura influenteaza acest lucru la primirea indemnizatiei pt cresterea copilului? Benefeciez de aceasta indemnizatie? Eu citisem in legislatie ca se iau in calcul si fractiunile de luna si m-am bazat pe acest lucru. Poate fi modificata legea pana in dec 2011 in defavoarea mea? Va multumesc mult! O zi buna!

1 răspuns

Alexandra
(20:02, 20.06.2011)

Fiti fara grija, primiti cu siguranta indemnizatie, aveti cele 12 luni de contributie de care este necesar. Sa speram ca legea nu va mai suferi modificari care sa puna mamicile in dificultate. Nastere usoara!

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    © 2026 Qbebe