Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

pot intra ambi parinti in indemnizatie de crestere copil ?

întreabă Ovi
01:46, 25.06.2012

Sotia este in CCC cu primul copil 1 an si 4 luni . Luna viitoare ar trebui sa se nasca si al doilea. Pot sa intru eu ca Sot in CCC cu al 2lea copil ?( NU ma refer la luna care s-a introdus fiind obligatorie, ma refer ca pana cand se termina CCC pentru primul capil sa fie si sotul tot in CCC cu al 2lea copil) Cum se calculeaza indemnizatia in acest caz ?

1 răspuns

Delia
(11:19, 25.06.2012)

Nu, un singur parinte are dreptul sa primeasca indemnizatie pentru cresterea copilului.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Ingrijirea nou-nascutului fetita mea are 7 luni jumate si noaptea se tot trezeste odata la 2-3 ore si bea o sticla de lapte inainte sa se culce si cam doua sticle de ceai pe noapte si doar leganata .Ce sa fac sa doarma noaptea tatar andreea | 12.07.2013

    Adoarme doar leganata in brate.Ce as putea face sa o dezobijnuiesc de leganat si...

    Ingrijirea nou-nascutului cum sa il dezobisnuiesc pe bebe de adormitul pe picioarele mele? bianca | 01.07.2013

    Ingrijirea nou-nascutului unde se organizeaza curs puericultura suceava burlacu valentin | 05.06.2013

    © 2026 Qbebe