Am canalele infundate la sânul drept de 2 saptamâni.laptele vine dar doar putin, mă mulg cu pompa manuala. Nu alaptez pt ca am născut prematur.ce sa fac sa le desfund?
Am născut prematur LA 27 de saptamâni un baietel.după ce am născut a venit lapticul, dar de vreo 2 saptamâni mi s-au infundat canalele LA sânul drept.folosesc pompa manuala tip siringa dar abia iese 80 ml.nu alaptez pt ca bebeu e la terapie.am folosit comprese calde si reci dar degeaba.cât lapte trebuie sa scot ca nu știu.va rog sa mă ajutati cu un răspuns pt ca o sa vina timpul sa îl alaptez si eu am canale infundate si toată lumea zice sa mă mulg dar nu prea iese.mentionez ca sânul e umflat si Rosu dar nu mă doare.va multumesc