constipatia la bebelusi
Buna,
Am un bebelus de 2 luni si avem o problema. De o luna de zile avem probleme la iesitul afara cu scaun. Daca nu este stimulat nu face nici un scaun, poate sa stea asa foarte mult timp, devine agitata, plange. Eu beau destule lichide, mananc ciorbe/supe, ea este hranita numai de la san....dar problema persista. Medicul ei pediatru ne-a sfatuit sa ii pun supozitoare cu glicerina, dar nu o putem tine numai asa. Va rog daca stiti o solutie sa rezolvam problema asta.....pentru ca mi se pare un chin atat pentru noi ca parinti cat si pentru bebelus. Va multumesc