Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

AM O FETITA DE 3LUNI. CE ALIMENTATIE IMI RECOMANDATI?

întreabă stefan
23:35, 03.04.2011

1 răspuns

Carmen
(13:18, 04.04.2011)

La trei luni este mult prea devreme sa incepi diversificarea, adica sa-i dai altceva inafara de lapte. Laptele de la san este cel mai potrivit la varsta aceasta. Daca, din diverse motive, fetita ta nu poate sa aiba parte de laptele matern, cea mai potrivita ar fi o formula de lapte praf. Nu stiu pe care sa ti-o recomand, deoarece fetita ta ar putea fi alergica la anumite ingrediente. Cel mai bine ar fi sa incerci sa ceri parerea unui pediatru in aceasta privinta. De asemenea, dupa numeroase studii s-a constatat ca laptele de capra este mai sanatos si mai indicat decat cel de vaca pentru bebelusi.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Alimentatia Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11 luni Lohan Mihaela | 13.04.2020

    Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni

    Alimentatia Pete roșii de la ce pot fi ? Alexandra mădălina | 12.04.2020

    © 2026 Qbebe