Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Are fetita mea dimensiuni normale pt. varsta ei?

întreabă Laura
06:10, 26.06.2012

fetita mea,desi are 8 ani si jumatate ,are numai 22kg si 122cm inaltime.Mama mea zice ca este f. mica pt. varsta eiCare sunt limitele pt. fetite,nu am gasit nicaieri informatii pt. copiii mai mari ,de la 7 ani un sus . Precizez ca fetita mea nu maninca prea mult,dar maninca variat,atit fructe,legumecit si carne si lactate.E normal sa aiba aceste dimensiuni pt. virsta ei?

1 răspuns

Laura
(10:23, 26.06.2012)

Draga mea, copiii se dezvolta diferit, in functie de ritmul de crestere pe care il au. Cunosc foarte multe cazuri de copii de scoala primara care sunt mai slabuti si mai micuti de statura. Atat timp cat i-ai facut analizele fetitei tale iar aceasta mananca normal, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Medicul de familie ar putea sa te ajute cu mai multe informatii in acest sens.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Alimentatia Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11 luni Lohan Mihaela | 13.04.2020

    Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni

    Alimentatia Pete roșii de la ce pot fi ? Alexandra mădălina | 12.04.2020

    © 2026 Qbebe