Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

bana,pe 28 avem 3 luni,la ce varsta se incepe diversificarea la bebe?

întreabă ioana ardelean
07:55, 18.03.2013

PS .acuma mancam laptic praf,nu mai am san

1 răspuns

Echipa Qbebe
(01:44, 04.04.2013)

Buna Ioana,
Diversificarea poate incepe si pe la 2 luni.
S-au scris cateva articole pe acesta tema. Iti atasez linkul poate iti este util ceea ce gasesti acolo:
https://www.qbebe.ro/bebelusul/alimentatie/alimentatia_bebelusului_intre_4_si_12_luni%3A_etapele_diversificarii
https://www.qbebe.ro/bebelusul/alimentatie/alimentatia_bebelusului:_calendarul_diversificarii
In plus poti intra si pe forumul Qbebe. gasesti o multime de mamici care sunt bucuroase sa impartaseasca din experienta lor cu tine.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Alimentatia Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11 luni Lohan Mihaela | 13.04.2020

    Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni

    Alimentatia Pete roșii de la ce pot fi ? Alexandra mădălina | 12.04.2020

    © 2026 Qbebe