bana,pe 28 avem 3 luni,la ce varsta se incepe diversificarea la bebe?
întreabă ioana ardelean
07:55, 18.03.2013
PS .acuma mancam laptic praf,nu mai am san
PS .acuma mancam laptic praf,nu mai am san
Buna Ioana,
Diversificarea poate incepe si pe la 2 luni.
S-au scris cateva articole pe acesta tema. Iti atasez linkul poate iti este util ceea ce gasesti acolo:
https://www.qbebe.ro/bebelusul/alimentatie/alimentatia_bebelusului_intre_4_si_12_luni%3A_etapele_diversificarii
https://www.qbebe.ro/bebelusul/alimentatie/alimentatia_bebelusului:_calendarul_diversificarii
In plus poti intra si pe forumul Qbebe. gasesti o multime de mamici care sunt bucuroase sa impartaseasca din experienta lor cu tine.
Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni