2 răspunsuri
Buna! eu imi hraneam copilul, care acum are 8luni, la 2-3 ore, cate jumatate de ora max. nu am cantarit niciodata cat sugea. am mers pe principiul ca atat cat bea, bea in intervalul acela, iar de cantarit il cantaream o data pe saptamana. atat timp cat copilul iti ia in greutate de la o saptamana la alta e ok. al meu uneori stagna, iar apoi recupera. niciodata nu mi-a pierdut in greutate si a supt numai san, fara supliment de lapte praf. am prins chiar si o raceala pe la 6-7 sapt si tot nu a scazut, ce-i drept atunci i-am dat mai des sa suga.copilul suge atat cat ii trebuie, iar daca nu mananca la o masa, nu-i bai, mananca la urmatoarea garantat!
Un bebelus sanatos va indeparta biberonul sau sanul atunci cand se simte satul. Cred ca e ok cat mananca bebe al tau. Sa-ti traiasca! Daca vrei sa te convingi ca e satul pot sa incerci sa-i mai dai laptic in plus si daca refuza este clar ca e in regula si ca a papat suficient.
Tu ce ai răspunde?
Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni
- 0 raspunsuri
- raspunde
- 0 raspunsuri
- raspunde