buna!bebe al meu are 1 an si 8 luni si de cand l-am intarcat nu vrea sa bea lapte de nici un fel.nu mai stiu ce sa fac,oare are ceva daca nu bea lapte????va rog un raspuns
întreabă Stavila Ramona
14:34, 20.02.2013
mananca si bea altceva decat lapte?
intarcarea s-a facut treptat?
Stiu ca si la mine au fost cateva probleme insa am incercat sa il fac sa inteleaga ca trebuie sa bea lapte
am chemat o mamica din aceeasi scara care ii dadea biberon copilului si a functionat ca exemplu
plus ca nu o data am baut si eu din biberon sa ii demonstrez ca e bine sa bea
https://www.qbebe.ro/bebelusul/alimentatie/intarcarea_bebelusului%3A_de_la_alaptat_la_biberon
Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni