Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

buna.bebele meu fol lapte antiregusrgitare.are 3 luni jumate.la ce varsta pot incepe diversificarea?i-am dar mar si mi l-a dat afara.multumesc

întreabă camelia
20:21, 02.07.2012

i-am dat lapte de la san f putin ca nu-mi lua in greutate(dr mi-a zis ca s-a nascut prematur) si am avut pre nan.apoi nan1 si cand a inceput sa imi dea laptele afara...in jeturi si plangea ,nu prea dormea..am inceput sa schimb tot felul de formule de lapte..pana mi-am dat seama ca trebuie lapte antiregurgitare.s-a vazut schimbarea imediat.la rec medicului de familie i-am dat zeama de mar cam o jum de lingurita intr-o zi.apoi cam o lingurita de mar pulpa...si a inceput iar sa-mi dea laptele afara,sa planga...sa nu mai doarm,a ziua bine.am inteles ca poate stomacul ei nu eset pregatit pt altceva decat laptele asta special...dar pana la ce varsta?

1 răspuns

Miruna
(12:10, 03.07.2012)

In cazul bebelusilor hraniti cu formula, diversificarea poate incepe de la varsta de 4-5 luni. Pana atunci, il vei hrani doar cu formula sau lapte matern, oricat de putin ai avea.Laptele matern asigura formarea sistemului imunitar al bebelusului.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Alimentatia Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11 luni Lohan Mihaela | 13.04.2020

    Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni

    Alimentatia Pete roșii de la ce pot fi ? Alexandra mădălina | 12.04.2020

    © 2026 Qbebe