ce sa fac sa manance?
fetita mea are 1 an si 3 luni si nu a fost niciodata o mancacioasa.trebuia sa o pacalim ca sa reusim sa ii dam sa manance.din cauza unei probleme mai grave de sanatate am fost nevoita sa ma internez si sa o las la cineva.persoana respectiva a obligat-o sa manance(ii dadea fortat) si acum nici nu mai vrea sa vada mancarea.cum o punem in scaunelul de masa se apuca de plans si nu reusesc deloc sa o fac sa manance.uneori isi face greata dupa cateva linguri si varsa...i-am facut analizele si au iesit bine...laptele nu il refuza dar bea foarte putin (cca 100-120 ml o data).va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat....ce sa fac sa o "imprietenesc" din nou cu mancarea? am incercat si sa o las fara sa manance dar nu o deranjeaza...asteapta laptele de seara si atat.va multumesc anticipat!