Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

cum pot sa-i scot alimentatia noaptea

întreabă Adraiana
15:21, 26.11.2012

am un baietel de 1 an si 6 luni care se trezeste de 2-3 ori pe noapte sa bea lapte. Ce pot face sa nu-i mai dau lapte noaptea?

1 răspuns

oana
(23:10, 28.11.2012)

La 1 an si 5 luni i-am scos fetitei mele alimentatia naturala de noapte fiindca se trezea si de 8-10 ori sa ceara titi si am procedat astfel:cu o saptamana inainte i-am spus ca incepand de luni titi o sa doarma noaptea la fel cum doarme mami, tati, Ana, elefantul,iepurasul si suita de jucarii pe care le ducem la culcare si ca numai ziua va mai putea sa pape titi. I-am repetat povestea asta la fiecare alaptat si-n special seara, la ultimul alaptat, timp de o saptamana. Cand a venit noaptea cu pricina, si a cerut titi, i-am repetat povestea, prima noapte s-a trezit de 2 ori sa ceara, a doaua noapte la fel, a treia o data iar apoi...gata, a intelesiar acum doarme toata noaptea. Succes si multa rabdare!

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Alimentatia Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11 luni Lohan Mihaela | 13.04.2020

    Ce cereale trebuie sai dau la bebe de 11luni

    Alimentatia Pete roșii de la ce pot fi ? Alexandra mădălina | 12.04.2020

    © 2026 Qbebe