Fetita mea de 3 anisori, pe care am dat-o de curand la o gradinita cu program prelungit, tocmai pentru a o integra intr-un grup, ea fiind mai retrasa, este parca mai nesigura pe ea acum....
Am o fetita de 3 anisori. Ea este mai retrasa de felul ei, si imi spun si educatoarele ca sta si obsearva dar nu se prea implica. Am dat-o de curand la o gradinita cu program prelungit tocmai pentru ca credeam eu ca se va mai deschide putin, dar ea este parca si mai interiorizata....adica imi spune in permanenta "mami acuma nu mergem la gradi", cand se trezeste si constientizeaza ca o duc la gradinita plange foarte tare, mai mult ca in primele zile....chiar nu stiu ce sa fac: sa o mai duc sau nu, cum sa o fac sa se obisnuiasca si sa vrea sa mearga?