Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Ce trebuie sa fac pt a beneficia de indemniz de crestere a copilului?, pot plati contributiile de stat timp de 12 luni ?eu NU lucrez de 6 luni , nu am venit ,sotul lucreaza, ce trebuie sa fac, mersi

întreabă Alina
11:00, 04.07.2012

In trecut am lucrat 1 an si 10 luni , ce trebuie sa platesc si unde pentru a beneficia de indemnizatia de crestere a copilului pe 2 ani? mentionez ca momentan nu am copii si nici nu sunt gravida. multumesc

1 răspuns

Madalina
(15:53, 04.07.2012)

Nu cred ca poti beneficia de indemnizatie daca nu ai venituri realizate in ultimele 12 luni anterioare nasterii. Dar poti merge sa te interesezi la primaria din localitatea in care locuiesti.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    © 2026 Qbebe