Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

urgent

întreabă ioana
21:21, 09.07.2012

buna ,am nevoie sa ma ajute cineva sunt insarcinata si problema este ca nu am lucrat niciodata in romania si intrebarea mea este pot sa iau bani pentru copil acei 800 de ron si ce trebuie sa fac multumesc

2 răspunsuri

Raluca
(18:38, 27.08.2012)

800 de lei? de unde pana unde suma asta? 85% din media veniturilor realizate in ultimele 12 luni anterioare nasterii copilului, insa nu mai putin de 600 de lei. 200 de lei este alocatia celui mic. Insa, Ioana, nu ai cum sa primesti indemnizatia daca nu ai platit "darile" catre statul roman, aferente unui contract de munca sau contract de asigurat.

Maria
(13:31, 10.07.2012)

Copilul va primi alocatie. Insa nu stiu daca tu poti primi acei 800 de ron. Intereseaza-te la primaria din localitatea in care ai domiciliul.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    © 2026 Qbebe