Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

sunt angajata cu contract pe perioada determinata si in data 14 feb mi se termina contractul si m-au anuntat ca nu mi le prelungesc am aflat ca sint gravida in 5 sapt si le am dus adv la lucru ei ma p

întreabă bacea tunde
19:22, 06.02.2012

sunt angajata pe perioada determinata de 2 ani si m-au anuntat ca mi se termina contractul pe 14 feb. eu am aflat ca sint gravida ei sunt obligati sa mi prelungeasca contractul mentionez ca am lucrat 2 ani la ei sau pot sa intru in sarcina cu risc fara sa am intrerupere sa beneficiezi de 2 ani de indemnizatia de copil mentionezi ca am dus adv la lucru sau daca nu intru in somaj si nu pierd nimica atunci va rog astept raspuns

1 răspuns

Lucia
(16:43, 07.02.2012)

Contractul individual de munca pe durata determinata se prelungeste pana la maxim 36 de luni. Dupa aceasta perioada, contractul se poate prelungi doar cu acordul partilor. Asadar, este posibil ca ei sa nu aiba nicio datorie in a-ti plati indemnizatia. Cel mai bine ar fi sa consulti si un jurist, pentru raspunsuri mai exacte.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Sunt insarcinata? Ce as putea face? Evelynne | 07.04.2020

    Buna, mi e nu mi a venit menstruația de pe 18 ianuarie 2020 și nu ne am...

    © 2026 Qbebe