Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

concediu crestere copil - somaj

întreabă F.B.
20:22, 18.04.2013

Buna ziua!
Am lucrat cu A.I., neplatind asigurarea pentru somaj. Dupa nasterea primului copil, am inchis A.I., si imediat am si ramas insarcinata cu al doilea copil.
La Dvs. pe sait am citit ca perioada in care primesc indemnizatia de crestere copil este stagiu de cotizare. In consecinta, pot beneficia de indemnizatie de somaj, din moment ce as dori sa revin pe piata muncii insa nu gasesc un loc de munca? Va rog, sa argumentati cu texte de lege sau referiri, ca sa-mi pot construe cererea. Daca am inteles gresit, va rog mult, sa ma luminati.
Multumesc.

0 răspunsuri

Înca nu există răspunsuri la această întrebare.
Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Cariera somajul dupa ccc geaninutza | 30.07.2013

    buna ziua.bebe face 2ani p 5septembrie.eu am fost angajata la patron iar dupa ce...

    © 2026 Qbebe