copilul trebuie sa se nasca in romania ca sa beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului?
sotul a primit indemnizatia de crestere a copilului, dar se termina acum si in actombrie trebuie sa nasc al doilea copil, in aceste luni sotul trebuie sa lucreze in tara s-au poate lucra in strainatate? si bebele trebuie sa se nasca in tara? multumesc ,astept raspuns cat mai repede.