asigurare cas?
Buna.As avea si eu o intrebare..sant insarcinata in 6 luni,sant in concediu medical si am dorit sa imi schimb doctorul de familie,dar cererea nu mi-a fost aprobata de la CAS pentru ca nu am continuitate ultimii 5 ani.Tinand cont de ce cheltuieli presupune venirea bebelusului,nu ne permitem cheltuieli 'extra',intentionand sa platim dupa nastere.Credeti ca ma va afecta in timpul concediilor medicale sau a maternitatii in vreun fel?? Sau doar in caz de spitalizare? Mentionez ca intentionez sa nasc in regim privat,dar in cazul in care nu va fi posibil,voi fi nevoita sa platesc spitalizarea pentru nastere?Va multumesc mult si astept sa raspunsul dumneavoastra