home
› Intrebari si raspunsuri
› Nasterea
› Maternitati stat / privat
› Este mai sigura o maternitate privata?
Intreabă
întreabă Iuliana
18:06, 02.03.2011
1 răspuns
Adina
(09:44, 09.04.2011)
Eu asa consider. Medicii isi asuma responsabilitatile si trateaza bine pacientii. Eu am nascut la o maternitate privata si ma bucur ca am facut asta. Din povestile prietenelor mele care au nascut la stat am inteles ca suma ajunge cam la fel, deci e si convenabil. Nu se compara felul in care iti vorbesc medicii, preocuparea lor pentru tine, conditiile de cazare, ingrijirea copilului, etc.. De exemplu, eu cand am nascut am fost asistata de 2 medici, o moasa, o asistenta si o infirmiera. La stat, unde a nascut prietena mea, a lasat-o singura in sala de travaliu si a nascut cu moasa practic, medicul a venit doar la sfarsit.
Raspunde si tu
Tu ce ai răspunde?
Maternitati stat / privat
Pot obtine un nou certificat de nastere in braila daca eu sunt nascut in fagaras?
Cristinel Malin | 03.08.2013
LOCUESC IN BRAILA DE FOARTE MULTI ANI. TOCMAI MIA EXPIRAT BULETINUL SI NU IMI...
- 0 raspunsuri
- raspunde
Maternitati stat / privat
daca alaptez pot sa fac sport?nu influenteaza lactaia sa duca la scaderea la ptelui ?
anamariia | 09.07.2013
- 0 raspunsuri
- raspunde
Maternitati stat / privat
daca am nascut acu 6 luni si nu am depus dosarul pentru prenatal mai pot beneficia de indemnizatie?
elena ramona | 20.10.2012
- 0 raspunsuri
- raspunde
Maternitati stat / privat
buna ziua, sunt in maternitate pana in iunie 2013,am 2 luni deja cu cel de al doilea copil . Ce se va intampla cu contractul meu de munca ,eu nu pot sa ma intorc la munca in iunie, multumesc .
elena | 30.04.2013
- vezi 1 raspuns
- raspunde