Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

pot sa ramin in somas dupa terminarea concediului pt cresterea copilului?

întreabă claudia
16:02, 25.04.2012

Luna viitoare copilul meu face 2 anisori. nu mai vreau sa ma intorc la lucru si am cerut sefilor mei somaj. mi sa spus ca nu pot sa-mi dau somaj pt ca sunt obligati sa ma i-a inapoi datotita unei legi aparute in 2010 decembrie , dar eu am nascut in mai 2010 iar o lege cind se aproba, se aproba pt viitoarele mamici.

1 răspuns

Valentina
(17:36, 25.04.2012)

Iata un articol complet despre cum se acorda somajul dupa revenirea din concediul pentru cresterea copilului: https://www.qbebe.ro/mama/legislatie/cum_poti_beneficia_de_indemnizatia_de_somaj_dupa_revenirea_din_concediul_de_crestere_copil . Dar nu te inteleg - toata lumea isi cauta de munca, numai tu preferi sa stai in somaj.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Maternitati stat / privat Pot obtine un nou certificat de nastere in braila daca eu sunt nascut in fagaras? Cristinel Malin | 03.08.2013

    LOCUESC IN BRAILA DE FOARTE MULTI ANI. TOCMAI MIA EXPIRAT BULETINUL SI NU IMI...

    © 2026 Qbebe