pot sa ramin in somas dupa terminarea concediului pt cresterea copilului?
întreabă claudia
16:02, 25.04.2012
Luna viitoare copilul meu face 2 anisori. nu mai vreau sa ma intorc la lucru si am cerut sefilor mei somaj. mi sa spus ca nu pot sa-mi dau somaj pt ca sunt obligati sa ma i-a inapoi datotita unei legi aparute in 2010 decembrie , dar eu am nascut in mai 2010 iar o lege cind se aproba, se aproba pt viitoarele mamici.
Valentina
(17:36, 25.04.2012)
Iata un articol complet despre cum se acorda somajul dupa revenirea din concediul pentru cresterea copilului: https://www.qbebe.ro/mama/legislatie/cum_poti_beneficia_de_indemnizatia_de_somaj_dupa_revenirea_din_concediul_de_crestere_copil . Dar nu te inteleg - toata lumea isi cauta de munca, numai tu preferi sa stai in somaj.