sunt in concediu ingrijire copil pana la 2 ani care se va termina in ianuarie 2012.as dori sa stiu daca angajatorul este obligat sa ma primeasca la serviciu,avand in vedere ca a angajat alta persoana
firma la care am lucrat este privata
firma la care am lucrat este privata
L53/2003, Al.(1) Contractul individual de munca poate fi suspendat din initiativa salariatului, in următoarele situaţii:
a) concediu pentru creÅŸterea copilului in varsta de pana la 2 ani sau, in cazul copilului cu handicap, pana la implinirea varstei de 3 ani;
b) concediu pentru ingrijirea copilului bolnav in varsta de pana la 7 ani sau, in cazul copilului cu handicap, pentru afecţiuni intercurente, pana la implinirea varstei de 18 ani;
c) concediu paternal;
d) concediu pentru formare profesională;
e) exercitarea unor funcţii elective in cadrul organismelor profesionale constituite la nivel central sau local, pe toată durata mandatului;
f) participarea la greva;
daca stai 2 ani nu ii obligat patronul sa iti tina locul de munca,doar daca stai un an acasa
LOCUESC IN BRAILA DE FOARTE MULTI ANI. TOCMAI MIA EXPIRAT BULETINUL SI NU IMI...