ce inseamna cand dupa nastere ramane placenta lipita de uter ?si apoi scoasa prin cezariana?
am nascut natural,totul a fost bine pana dupa nasterea fiului meu,dupa nasterea lui trebuia sa elimin si placenta dar aceasta a ramas lipita de uter,mi-au facut chiuretaj cu speranta ca o vor scoate dar nimic,dupa cateva ore mi-au facut cezariana si au reusit.ce inseamna lucrul acesta,este ceva grav?