Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

daca sotia alucrat cu jumatate de norma in 2011 pe o perioada de 5 luni,din24 ian -21 nov,eu tata-l pot beneficia,inainta dosar pt stimulentul de insertie???ia a nascut pe23 iun anul acesta si e primu

întreabă gigicone
15:10, 12.07.2012

1 răspuns

Sonia
(16:20, 12.07.2012)

Stimulentul de insertie se acorda in cazul in care parintele care a optat pentru concediu de crestere a copilului revine la serviciu inainte de incheierea respectivei perioade. Iata un articol detaliat legate de acordarea stimulentului de insertie: https://www.qbebe.ro/mama/legislatie/totul_despre_stimulentul_de_insertie .

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Nasterea naturala E normal ca dupa nastere a 3 zi burta arata ca la 4 luni si la pipait sau cind merg burta se comporta parca ar fi lichid. elena | 21.10.2012

    E normal ca dupa nastere a 3 zi burta arata ca la 4 luni si la pipait sau cind...

    Nasterea naturala tipuri de anestezii folosite la nastere ! ioana | 12.10.2012

    buna, as vrea sa va intre ce tipuri de anestezii se mai folosesc la nastere in...

    Nasterea naturala iin cat timp se elibereaza in romania ce l romanesc cit zile sa u luni trebuie s a primesc pe ce l romanesc multu emma | 04.04.2013

    am si eu o intrebare daca am nascut fetita in spania si am certificat de nastere...

    Nasterea naturala angajat cu 4 ore primeste prenatal ivan | 29.03.2013

    lucrez de 14luni cu 4 ore primesc prenatal? (tatal)

    © 2026 Qbebe