Am lucrat 7 ani,apoi am plecat in urmarea sotului la post (fara plata) apoi am intrerupt CMunca si cotizez la pensie 313ron/lunar.Sotul are pensie mare si plateste impozit si asig. Benef de indemniza
Cum putem face sa beneficiem de indemnizatia pentru copil? Avand in vedere ca sotul a lucrat si a cotizat la sistemul de asigurari, acum facand-o in continuare deoarece are pensia din care i se opreste impozit 579 si BBLAS 211. Eu am lucrat din perioada 2001 pana in 2007, apoi mi-am urmat sotul la post, apoi a trebuit sa imi intrerup contractul de munca cu institutia, dar am facut contract cu casa de pensie pentru echivalentul unui salariu de 1000ron platesc 313 ron/luna. Care sunt conditiile ca sa primim indemnizatia pentru copil? Ce trebuie sa faca pentru a primi acest ajutor? Multumesc anticipat pentru raspunsul prompt anterior, si astept cu nerabdare detaliile cerute....
Mariana