Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Daca fac constant exercitii Kegel, acest lucru m-ar ajuta la nastere?

întreabă Laura
18:16, 02.03.2011

1 răspuns

Gabi
(17:59, 12.04.2011)

Datorita exercitiilor Kegel etapa a doua a travaliului poate fi mai scurta si mult mai usoara, cu dureri mai reduse (etapa a II-a = nasterea propriu-zisa a bebelusului).

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Pregatirea pentru nastere Beneficiez de indemnizației? Alexandra | 27.06.2013

    Sunt studenta anul 3,sunt insarcinata si voi naste în 2014 februarie. Daca ma...

    Pregatirea pentru nastere existenta unei duble circulare la nastere ! ioana | 12.10.2012

    buna, as dori sa intreb ce inseamna existenta unei duble circulare la nastere ?...

    Pregatirea pentru nastere epiziotomia ! ioana | 12.10.2012

    buna, sunt insarcinata si imi doresc sa nasc natural, si incercand sa ma...

    Pregatirea pentru nastere lucrez la o gradinita ajutor educator,fara carte de munca,dar am pfa facut si platesc impozit pe venit..beneficiez de indemnizatie crestere copil?sau doar alocatia? va multumesc.. dumitru mihaela | 23.03.2013

    beneficiez de indemnizatia crestere copil?..sau doar alocatia lui?

    © 2026 Qbebe