Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

in romania se face tracciatu

întreabă alina
14:46, 23.05.2011

in italia la a 9 luni de sarcina nu se mai face ecograf se face tracciatu. in romania se face si la ce ne foloseste. dauneaza cu ceva copilului

2 răspunsuri

daniela
(19:14, 13.07.2011)

Da se traduce prin faptul ca mama insarcinata dupa ce a completat termenul de 40 de saptamani vine monitorizata o zi da si una nu , il traciatto = bataile inimi fatului in timp de o ora pt a vedea daca sunt regulare.

Ramona
(21:04, 23.05.2011)

Nu am auzit de asa ceva. Are vreo traducere in romana?

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Pregatirea pentru nastere Beneficiez de indemnizației? Alexandra | 27.06.2013

    Sunt studenta anul 3,sunt insarcinata si voi naste în 2014 februarie. Daca ma...

    Pregatirea pentru nastere existenta unei duble circulare la nastere ! ioana | 12.10.2012

    buna, as dori sa intreb ce inseamna existenta unei duble circulare la nastere ?...

    Pregatirea pentru nastere epiziotomia ! ioana | 12.10.2012

    buna, sunt insarcinata si imi doresc sa nasc natural, si incercand sa ma...

    Pregatirea pentru nastere lucrez la o gradinita ajutor educator,fara carte de munca,dar am pfa facut si platesc impozit pe venit..beneficiez de indemnizatie crestere copil?sau doar alocatia? va multumesc.. dumitru mihaela | 23.03.2013

    beneficiez de indemnizatia crestere copil?..sau doar alocatia lui?

    © 2026 Qbebe