Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

poate lua sotul meu indemnizatia pentru copil lucreaza cu acte in regula iar eu nu

întreabă dana
14:52, 28.07.2012

sotul meu este angajat la o firma de paza sa angajat pe 1martie 2012 dar dupa o luna sa schimbat numele firmei si a semnat un alt contract pe1 aprilie 2012 iar eu nasc martie se mai pune si luna acea find aceasi firma avand acolo si celalalt contract daca nu putem plati oluna cu bani ca sa nu pierdem indemnizatia si unde putem sa ne interesam va rog astept sieu un raspuns

1 răspuns

Laura
(11:36, 30.07.2012)

Sotul tau intruneste conditiile necesare pentru depunerea indemnizatiei. Iata cateva informatii utile: https://www.qbebe.ro/mama/legislatie/totul_despre_dosarul_pentru_indemnizatia_de_crestere_copil , https://www.qbebe.ro/mama/legislatie/indemnizatia_pentru_cresterea_copilului%3A_modificarile_anului_2012 .

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Pregatirea pentru nastere Beneficiez de indemnizației? Alexandra | 27.06.2013

    Sunt studenta anul 3,sunt insarcinata si voi naste în 2014 februarie. Daca ma...

    Pregatirea pentru nastere existenta unei duble circulare la nastere ! ioana | 12.10.2012

    buna, as dori sa intreb ce inseamna existenta unei duble circulare la nastere ?...

    Pregatirea pentru nastere epiziotomia ! ioana | 12.10.2012

    buna, sunt insarcinata si imi doresc sa nasc natural, si incercand sa ma...

    Pregatirea pentru nastere lucrez la o gradinita ajutor educator,fara carte de munca,dar am pfa facut si platesc impozit pe venit..beneficiez de indemnizatie crestere copil?sau doar alocatia? va multumesc.. dumitru mihaela | 23.03.2013

    beneficiez de indemnizatia crestere copil?..sau doar alocatia lui?

    © 2026 Qbebe