Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Vreau sa nasc normal dupa o nastere prın cezarıana

întreabă Alexandra
19:41, 31.12.2012

Am 23 ani si am nascut prımul copıl prın cezariana la 20 de anı.urmeaza sa l nasc pe al 2 lea dar vreau sa nasc natural fara cezariana.este greu ın Romanıa pentru ca cadrele nu sunt pregatıtı dın maı nıcı un punct de vedere.

2 răspunsuri

oana
(02:00, 04.01.2013)

Eu spun ca medicul tau va trebui sa puna in balanta riscurile si beneficiile pe care le comporta nasterea vaginala dupa cezariana.
Nu hotarasti singura pentru ca nu ai de unde sa stii ce riscuri implica.

lora
(01:59, 04.01.2013)

ai punctat bine situatia cu pregatirea cadrelor
e riscant zic eu
sau mergi la o clinica particulara

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Maternitati stat / privat Pot obtine un nou certificat de nastere in braila daca eu sunt nascut in fagaras? Cristinel Malin | 03.08.2013

    LOCUESC IN BRAILA DE FOARTE MULTI ANI. TOCMAI MIA EXPIRAT BULETINUL SI NU IMI...

    Pregatirea pentru nastere Beneficiez de indemnizației? Alexandra | 27.06.2013

    Sunt studenta anul 3,sunt insarcinata si voi naste în 2014 februarie. Daca ma...

    Nasterea naturala E normal ca dupa nastere a 3 zi burta arata ca la 4 luni si la pipait sau cind merg burta se comporta parca ar fi lichid. elena | 21.10.2012

    E normal ca dupa nastere a 3 zi burta arata ca la 4 luni si la pipait sau cind...

    © 2026 Qbebe