Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

am o intrebare

întreabă mihaela
19:22, 03.12.2011

buna ziua,ma numesc mihaela si as dori sa stiu daca beneficiez de indemnizatie pentru cresterea copilului odata ce sunt studenta la o facultate privata de zi la iasi,am varsta de 28 de ani,multumesc anticipat si astept raspuns.

1 răspuns

Alina G
(11:52, 06.12.2011)

Buna, Mihaela! Da, beneficiezi de indemnizatie pentru cresterea copilului, chiar daca esti studenta. Conditiile sunt urmatoarele: conform legislatiei, indemnizatia va fi acordata doar persoanelor care urmeaza cursurile de zi ale invatamantului universitar, frecventate fara intrerupere. Adica nu conteaza daca esti la facultate particulara sau de stat, atata timp cat esti la zi si te-ai dus la cursuri.Mai fac exceptie cazurile in care persoanele au intrerup cursurile din motive medicale. Bafta in continuare!

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Medici ginecologi Întîrzierea menstruație Mădălina | 20.04.2020

    Pe 26 februarie mi sa terminat ultima menstruație,am grețuri și voma,uneori...

    Teste de sarcina Test negativ ,Lipsa CM la ziua 40!Este posibilă o sarcina? Mati | 16.04.2020

    Sunt in ziua 40 zi nu a venit CM! Am făcut test si a ieșit negativ! Exista...

    © 2026 Qbebe