Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Pot avea copii daca am Hepatita Cronica de tip B ?

întreabă Roxan
12:43, 09.01.2012

Am Hepatita cronica Tip B si as dori sa stiu daca mai pot avea copii, am auzit tot felul de pareri de la diferiti doctori, si as vrea sa stiu sigur daca mai pot sau nu. Va multumesc!

2 răspunsuri

Roxana
(09:31, 10.01.2012)

Multumesc frumos Alina, pentru raspuns. Stiam si eu ca trebuie sa nasc prin cezariana si ca nu o sa am voie sa alaptez. Anul trecut am ramas insarcinata in luna aprilie si cand am fost la control la dr. care ma tratata de hepatita nu mi-a dat voie sa continui sarcina.... din diverse motive ..am ajuns la alt dr. tot pentru hepatita si el a zis ca nu erau probleme ca analizele sunt foarte bune. Acum nu mai am ce sa fac :D . Multumesc, pupici

Alina
(18:08, 09.01.2012)

Buna, Roxana! Sigur ca poti avea copii, insa exista anumite riscuri. Depinde numai de tine daca vrei sa ramai insarcinata stiind ca suferi de aceasta boala. Iar daca o faci, trebuie sa ai mare grija si sa urmezi un tratament strict. Iti recomand urmatorul articol, ca sa te lamuresti mai bine: https://www.qbebe.ro/sarcina/probleme_in_sarcina/hepatita_b_si_sarcina

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Am voie? dupe cezariana cat timp trebuie sa treaca sa raman ansarcinata din nou florentina | 10.08.2013

    acum 6 luni mi a murit copilul fiind an evolutie la 7 luni si jumatatte de...

    Am voie? As putea sa ma culc cu sotul intimpul sarcinii Cristina | 02.07.2013

    Am voie? am si eu o curiozitate am avut o interventie chirurgicala vera | 01.07.2013

    buna.daca ar putea cineva sa imi dea un sfat ar fii bn primit.deja am 3...

    © 2026 Qbebe