Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

BUNA,AM 3 COPII SI SUNT INSARCINATA CU AL 4-LEA ,MAI BENEFICIEZ DE CONCEDIU DE MATERNITATE

întreabă CRISTINA
14:45, 04.12.2011

1 răspuns

Maria
(10:50, 06.12.2011)

Buna, Cristina! Intrebarea ta m-a facut curioasa, asa ca m-am documentat si nu pot decat sa-ti spun ca ar trebui sa poti beneficia de concediu si de data aceasta. Conform legislatiei, daca in ultimul an anterior datei nasterii copilului, ai realizat timp de 12 luni venituri profesionale supuse impozitului pe venit, beneficiezi de concediu pentru cresterea copilului. desigur, cel ai sigur ar fi sa vorbesti cu cineva care stie legislatia, dar eu zic sa stai linistita si ai grija de tine si de micutul tau din burtica.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Medici ginecologi Întîrzierea menstruație Mădălina | 20.04.2020

    Pe 26 februarie mi sa terminat ultima menstruație,am grețuri și voma,uneori...

    Teste de sarcina Test negativ ,Lipsa CM la ziua 40!Este posibilă o sarcina? Mati | 16.04.2020

    Sunt in ziua 40 zi nu a venit CM! Am făcut test si a ieșit negativ! Exista...

    © 2026 Qbebe