home
› Intrebari si raspunsuri
› Sarcina
› Buna,am 3 copii si sunt insarcinata cu al 4-lea ,mai beneficiez de concediu de maternitate
Intreabă
întreabă CRISTINA
14:45, 04.12.2011
1 răspuns
Maria
(10:50, 06.12.2011)
Buna, Cristina! Intrebarea ta m-a facut curioasa, asa ca m-am documentat si nu pot decat sa-ti spun ca ar trebui sa poti beneficia de concediu si de data aceasta. Conform legislatiei, daca in ultimul an anterior datei nasterii copilului, ai realizat timp de 12 luni venituri profesionale supuse impozitului pe venit, beneficiezi de concediu pentru cresterea copilului. desigur, cel ai sigur ar fi sa vorbesti cu cineva care stie legislatia, dar eu zic sa stai linistita si ai grija de tine si de micutul tau din burtica.
Raspunde si tu
Tu ce ai răspunde?
Medici ginecologi
Am o fetita de 11 ani careia i-a venit menstra acum jumatate de an , de atunci ii vine total neregulat ! Ultimele dati chiar la 15 zile , ar trebui sa ma ingrijorez? Am intrebat un medic ginecolog si mi-a spus ca se va regla in 2-3 ani.
Ana | 11.06.2021
Menstruatie
- 0 raspunsuri
- raspunde
Medici ginecologi
Întîrzierea menstruație
Mădălina | 20.04.2020
Pe 26 februarie mi sa terminat ultima menstruație,am grețuri și voma,uneori...
- 0 raspunsuri
- raspunde
Probleme in sarcina
Buna ziua sunt in saptamna 6 de sarcina si am realizat niste sangerarii ce pot face .e ceva grav??
Elena | 19.04.2020
- 0 raspunsuri
- raspunde
Teste de sarcina
Test negativ ,Lipsa CM la ziua 40!Este posibilă o sarcina?
Mati | 16.04.2020
Sunt in ziua 40 zi nu a venit CM! Am făcut test si a ieșit negativ! Exista...
- 0 raspunsuri
- raspunde