Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

care va fi valoare concediului prenatal ?

întreabă sara
19:57, 11.01.2012

buna ziua, daca sunt angajata din 2010 la o societate aflata in lichidare, sunt insarcinata, iar incepand cu data de 10 ian. 2012 sunt in concediu prenatal ( urmand sa nasc la inceputul lunii martie), dar incepand cu data de 11 ianuarie 2012 mi se desface contractului de munca si voi intra in somaj, cine va platii concediul prenatal si lauzie si care va fi valoarea acestuia ( mentionez ca in perioada in care am fost angajata salarul brut era de 1520, iar net de 1089).Concediu medical eliberat in 10 ianuarie trebuie lasat la angajator sau se depune la somaj(concediu a fost eliberat pe o perioada de 30 zile ). va multumesc

1 răspuns

Raluca
(16:23, 18.01.2012)

Va fi platit de catre stat. Concediul medical se depune la ITM, la somaj.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Medici ginecologi Întîrzierea menstruație Mădălina | 20.04.2020

    Pe 26 februarie mi sa terminat ultima menstruație,am grețuri și voma,uneori...

    Teste de sarcina Test negativ ,Lipsa CM la ziua 40!Este posibilă o sarcina? Mati | 16.04.2020

    Sunt in ziua 40 zi nu a venit CM! Am făcut test si a ieșit negativ! Exista...

    © 2026 Qbebe