Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

pot lua Elevit din prima luna de sarcina?

întreabă teodora
20:42, 18.11.2011

Sunt insarcinata in 4 saptamani pot lua Elevit ata de devreme? nu are nici un efect negativ asupra copilului?

2 răspunsuri

Gheorghe Renate
(22:18, 22.11.2011)

Da, sigur. Este obligatoriu sa iei Elevit zilnic toata sarcina, dar si in timpul alaptarii. Este esential atat pt bebelus cat si pentru tine. Eu am nascut acum un an si iau Elevit zilnic de cand am aflat ca sunt insarcinata si pana in prezent fiindca inca mai alaptez. Am prietene care nu au luat vitaminele dupa nastere si au avut pb mari cu dantura. Sarcina usoara!

seal
(11:54, 22.11.2011)

si eu l-am luat de la inceput pana la 4 luni -dupa mi-a zis medicul ca se aseaza e fund. E indicat sa-l iei de la inceput cand practic "se formeaza" bebe.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Medici ginecologi Întîrzierea menstruație Mădălina | 20.04.2020

    Pe 26 februarie mi sa terminat ultima menstruație,am grețuri și voma,uneori...

    Teste de sarcina Test negativ ,Lipsa CM la ziua 40!Este posibilă o sarcina? Mati | 16.04.2020

    Sunt in ziua 40 zi nu a venit CM! Am făcut test si a ieșit negativ! Exista...

    © 2026 Qbebe