pot lua Elevit din prima luna de sarcina?
Sunt insarcinata in 4 saptamani pot lua Elevit ata de devreme? nu are nici un efect negativ asupra copilului?
Sunt insarcinata in 4 saptamani pot lua Elevit ata de devreme? nu are nici un efect negativ asupra copilului?
Da, sigur. Este obligatoriu sa iei Elevit zilnic toata sarcina, dar si in timpul alaptarii. Este esential atat pt bebelus cat si pentru tine. Eu am nascut acum un an si iau Elevit zilnic de cand am aflat ca sunt insarcinata si pana in prezent fiindca inca mai alaptez. Am prietene care nu au luat vitaminele dupa nastere si au avut pb mari cu dantura. Sarcina usoara!
si eu l-am luat de la inceput pana la 4 luni -dupa mi-a zis medicul ca se aseaza e fund. E indicat sa-l iei de la inceput cand practic "se formeaza" bebe.
Menstruatie
Pe 26 februarie mi sa terminat ultima menstruație,am grețuri și voma,uneori...
Sunt in ziua 40 zi nu a venit CM! Am făcut test si a ieșit negativ! Exista...