Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Am fetita si are 40 saptamani si inca nu nasc nu-i problema ca am trecut termenu dar misca???

întreabă tinacristina32
15:44, 22.06.2011

1 răspuns

Magda
(21:18, 22.06.2011)

Sarcina trecuta de termen prezinta mai multe riscuri. Unul dintre ele este placenta imbatranita care nu mai face fata nevoilor crescute de hrana si oxigen ale fatului. Bebelusul poate continua sa creasca si acest lucru poate cauza probleme la nastere. Pot aparea si probleme respiratorii. Este mai mult decat indicat sa te prezinti la medic in aceste circumstante. Exista bebelusi care s-au nascut la 42 sau 43 de saptamani perfect sanatosi, insa fiecare zi care trece, trece in defavoarea micutului. Medicul ar putea sa ia hotararea sa iti induca travaliul prin medicamente sau alte metode medicale.Nastere usoara si multa sanatate! 

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Probleme in sarcina o posibila megavezicula a fatului,este o problema grava? ana-maria | 09.07.2013

    Probleme in sarcina am scurgeri maronii din sapt 6-8 de sarcina care persista? Ardeiu Marcela | 06.05.2013

    am fost la medic, initial am avot o sangerare care s-a oprit la tratament cu...

    © 2026 Qbebe