home
› Intrebari si raspunsuri
› Sarcina
› Probleme in sarcina
› Este normal controlul ginecologic in timpul sarcini?
Intreabă
întreabă pricope.georgiana
12:27, 02.12.2011
1 răspuns
Gabriela
(12:20, 06.12.2011)
Buna! Controlul ginecologic nu numai ca este normal, dar este si obligatoriu! Pentru o evolutie normala a sarcinii, pentru sanatatea ta, pentru confortul tau si al bebelusului. Nu e de gluma, nu stiu in ce stadiu se afla sarcina ta, dar ar trebui sa mergi la medic cat mai repede. Daca sarcina este una normala, controlul ar trebui sa se faca pana in luna a saptea la 4-5 saptamani, apoi la 2-3 saptamani si in ultima luna in fiecare saptamana. Asa ca fuga la doctor si ai grija de bebe!
Raspunde si tu
Tu ce ai răspunde?
Probleme in sarcina
Buna ziua sunt in saptamna 6 de sarcina si am realizat niste sangerarii ce pot face .e ceva grav??
Elena | 19.04.2020
- 0 raspunsuri
- raspunde
- 0 raspunsuri
- raspunde
Probleme in sarcina
am scurgeri maronii din sapt 6-8 de sarcina care persista?
Ardeiu Marcela | 06.05.2013
am fost la medic, initial am avot o sangerare care s-a oprit la tratament cu...
- 0 raspunsuri
- raspunde
Probleme in sarcina
abia am aflat ca sunt insarcinata dar am niste probleme care ma nelinistesc. eu trebuia sa ma fac bolnava acum o saptamana si nu m-am facut asa ca m-am hotarat sa fac un test de sarcina .
Simona | 19.10.2012
testul a iesit pozitiv dar la cateva ore dupa ce am facut testul m-am facut...
- 0 raspunsuri
- raspunde