Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

este normal controlul ginecologic in timpul sarcini?

întreabă pricope.georgiana
12:27, 02.12.2011

1 răspuns

Gabriela
(12:20, 06.12.2011)

Buna! Controlul ginecologic nu numai ca este normal, dar este si obligatoriu! Pentru o evolutie normala a sarcinii, pentru sanatatea ta, pentru confortul tau si al bebelusului. Nu e de gluma, nu stiu in ce stadiu se afla sarcina ta, dar ar trebui sa mergi la medic cat mai repede. Daca sarcina este una normala, controlul ar trebui sa se faca pana in luna a saptea la 4-5 saptamani, apoi la 2-3 saptamani si in ultima luna in fiecare saptamana. Asa ca fuga la doctor si ai grija de bebe!

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Probleme in sarcina o posibila megavezicula a fatului,este o problema grava? ana-maria | 09.07.2013

    Probleme in sarcina am scurgeri maronii din sapt 6-8 de sarcina care persista? Ardeiu Marcela | 06.05.2013

    am fost la medic, initial am avot o sangerare care s-a oprit la tratament cu...

    © 2026 Qbebe